Dlouhá zima - Temný jezdec

29. 11. 2008 | † 02. 04. 2010 | kód autora: oqD

strom

"A co teď?!, co si myslíš že se stane?" zněl hlas rozléhající se po lese, v odpověď mu však jen zaduněla jen jakési zamumlání, po té se předchozí hlas ozval znova "nemůžeš jen tak porušovat pravidla, která se určila, musíš držet rovnováhu, co si myslíš že by se stalo kdyby se každý chopil udělat něco podobného co ty!", opět se ozvalo tlumené zamumlání, "jasně jasně chápu, ale co teď s tím máme dělat?!", nastala chvíle ticha tentokrát se místo mumlání ozval trochu sklíčený hlas "Nevím", řekla Raika.

Temný jezdec ležel ve vězení tmy, temný jezdec by v takovém prostředí měl být jako doma, avšak přece jenom temný jezdec je jen název pro jezdce který jezdí na noční výpravy. Taková už byla pravda s kterou jen těžko někdo něco udělá. Jezdec se s očima dokořán na které jako stěna tlačila tma a zamačkávala bulvy hlouběji do hlavy, snažil zaslechnout byť jen náznak zvuku, Jsem snad hluchý?, myslel si.

Raika stála naproti Karenovi a očima se zabodávala do země. Bylo ticho. Pak jí pohled pomalu sklouzl na černě oděnou postavu, která se svázanýma rukama ležela u kmene stromu, opodál stál jeho kůň. "Takže?" ozval se Karen a se založenýma rukama pozoroval rozpačitou Raiku, "N-no.. já....nevím....třeba..." vykoktala ze sebe, ale neměla vůbec v úmyslu větu dokončit, "Jak...jak mám vědět co dělat, ty jsi tady kouzelník" a upřela své velké oči na Karena, ten o krok couvl před jejím pohledem a jak si Raika všimla tak na setinu sekundy se v nich leskl strach, přešla to jen mlčením. "Hmm...." začal, "..očividně máme dvě možnosti, pokud nepočítáš tu naprosto šílenou že ho vezmeme s sebou" podíval se na Raiku, očividně neměla potuchy o jakých možnostech to mluví, "dobře, první můžeme ho zabít" řekl s takovým rázem jako by to tak prostě bylo, jako kdyby se měl každou chvíli otočit a nešťastníka nechat vzplanout, to se však nestalo "nebo... a to se mi zdá o něco přijatelnější, jelikož nás snad ani nezahlédl, můžeme ho tu prostě nechat ať si ho najdou" opět se podíval na Raiku, která jen vystrašeně přikývla. A tak se sebrali a šli.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.